Açık Alan Çözümleri İçin Kabin Ürünleri

Açık Alan Çözümleri İçin Kabin Ürünleri

Günümüzde birçok şirket ve kurum tarafından açık alanlarda güvenlik görevlileri ve otopark görevlileri olarak çalışan personellerin kullanımı için kabin ürünleri tercih edilmektedir. Bu yapılar açık alanlarda ofis tarzı kullanımlar sağlamaktadır. Genel olarak açık alanlarda park yerlerinde, otoparklar ve garajlar için girişlerde, alışveriş merkezlerinin girişlerinde, şantiye girişlerinde, büyük firmaların ve fabrikaların girişlerinde kullanılmaktadırlar. Personellerin bu yapılar içinde 4 mevsim boyunca çalışabilmesi, konaklayabilmesi veya dinlenebilmesi için bu yapılarda güvenlik önlemleri, elektrik tesisatı, su tesisatı, pencere ve havalandırma sistemleri, yalıtım gibi birçok ek özellik bulunmaktadır. Üreteciler tarafından genel olarak hafif çelik, PVC ve cam malzemelerin birleşiminden imal edilen bu yapılar kolaylıkla taşınabilir, temizlenebilir ve sökülebilirler.

Kabin Üniteleri Kullanım Yerleri Nerelerdir?

Açık alanlarda çalışan personeller için firmalar tarafında kabin üniteleri tercih edilmektedir. Bu üniteler açık alanlarda genel olarak şirketlerin güvenlik noktalarında güvenlik görevlileri için ve otopark girişlerinde otopark görevlileri için kullanılabilmektedir. Halklara açık parklar ve meydanlarda güvenlik görevlileri ve polisler için dinlenme noktası olarak da seçilmektedir. Açık alanlarda satış büfeleri, wc-lavabo üniteleri, plajlarda giyinme ve soyunma odaları gibi işlevlerde de kullanılabilmektedir. Park büfeleri ve wc-lavabo noktaları için özel olarak dizayn edilebilmektedir.

Kabin Üzerinde Ne Gibi Değişiklikler Yapılabilir?

Açık alanlarda şirketler ve kamu alanları için tercih edilen kabin üniteleri birçok yenilenme yapılarak kullanılabilmektedir. Çoğu zaman sahillerde ve plajlarda soyunma odası, tuvalet ve duş olarak kullanılan bu yapılarda su tesisatları oluşturulabilir. Bu tesisatlar için gerekli ayrıntılar ünitenin üretimi sırasında üretici firma tarafından eklenebilir. Tuvalet olarak kullanıldıklarında iç dizaynlarına lavabo, klozet, ayna, musluk, duş ünitesi, alaturka tuvalet, askılıklar ve diğer aparatlar eklenebilir. Bu tip kullanımlar için ve diğer açık alan kullanımları için dış bölgelerine ses ve ıs izolasyonları uygulanabilmektedir. Açık alanlarda büfe ve satış noktası olarak kullanımlarında iç dizaynlarında bölümlenmeler, ayrılmalar, mutfak yerleştirme, raf sistemleri gibi birçok alternatif talep uygulanabilir. Bu üniteler Türkiye genelinde son yıllarda birçok farkı noktada tercih edilmekte ve güvenli bir şekilde uzun yıllar boyunca kullanılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Prefabrik Kabin ve Özellikleri başlıklı makalemizde Kabin hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir