Çağımızın Modern Çözümü; Prefabrik Yapı

Çağımızın Modern Çözümü; Prefabrik Yapı

Özellikle deprem kuşağında bulunan ülkemiz başta olmak üzere, pek çok ülkede yapılarda deprem güvenliğinin sağlanması, çabuk inşa edilmesi ve diğer geleneksel yapı gruplarına oranla çok daha düşük maliyetlerde üretilebilmesi gibi avantajlarının daha iyi anlaşılması ile prefabrik yapıya olan taleplerde özellikle son yıllarda adeta talep patlaması yaşanıyor.

Prefabrik Konut, İhtiyaca Göre Büyütülebilir

Prefabrik konut üretiminde, kurulacak alanda sadece su basmanı işlemlerinin yapılmasının ardından tüm üretimin fabrika ortamında yapılarak demonte bir şekilde nakledilmesi ve söz konusu alanda yeniden kurulması ile üretilmektedir. Bu montaj sırasında kullanılan bağlantı elemanlarının tamamen beton ve buna benzer malzemelerle kapatılmaması halinde, ilerleyen yıllar içerisinde ihtiyaç olması durumunda bu bağlantıların açılarak yeni alanlar oluşturulması da mümkün hale gelmektedir. Elbette bu uygulamanın yine proje sahibi firma tarafından yapılması gerekir.

Prefabrik Konut Bulunduğu Yerden Taşınabilen Yegane Konuttur

Kurulumu yapılan prefabrik konut, kullanıcısına bulunduğu yerde hizmet etmesinin yanı sıra, şartlar gereği kişinin sahibi bulunduğu arsayı satması ve başka bir yerden arsa alması durumunda da yine kullanıcısını yalnız bırakmaz!  Bu halde, yine projeyi tamamlayan firmanın kontrolünde söküm yapılarak, yapı tümüyle başka bir alana taşınarak orada kurulabilir.

Bir önceki yazımız olan Ev Sahibi Olmanın Yeni Yolu başlıklı makalemizde prefabrik, prefabrik evler ve prefabrik fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir