Çok Farklı Kabin Uygulamaları

Çok Farklı Kabin Uygulamaları

Yapı sektörü kalıcı binalar ortaya koyabildiği gibi istendiğinde çok kolay mobilizasyonu sağlanabilen çeşitli çözümler de ortaya koyabilmektedir. Günümüzde bu konuda açığı kapatan ve çok ekonomik oluşuyla pahalanan yapı sektörüne nefes aldıran prefabrik çözümler her alanda kullanım imkânı bulabilmektedir. İnşaat sektöründen sokak unsurlarına, askeri uygulamalardan acil durumlara kadar her alanda kendisine kullanım olanağı bulan kabin, çok farklı şekillerde üretilmektedir. Satış büfeleri olarak kullanılabilen kabinler, günlük ve geçici işlerde de iyi bir çözümdür. Deprem gibi istenmeyen durumlarda hemen kurulum yapılabildiği için tercih edilen kabinler, askeri hareketlerde de kullanılan anlık çözümlerdir.

Şehir ve Doğada Konteyner Çözümleri

Çok farklı ebatlarda ve çok farklı tasarımlarda üretilen konteyner her türlü barınma işinde kullanılan ve istendiğinde tekrar kurulup sökülebilen yapılardır. Deprem bölgeleri için çok kaliteli bir yapı olan konteynerler elektrik ve su tesisatı da döşenerek bir yaşam alanına kolayca dönüştürülebilmektedir. Çok iyi bir ısı yalıtımı özelliği bulunduğu için de hem yaz hem kış çok iyi kullanılabilen konteynerler en ekonomik barınma çözümüdür. İşletmeler için de pratikliği, sökülebilir olması, tekrarlanabilir yapılar oluşu bir tercih sebebi olmaktadır. De monte yapısıyla birlikte tasarımda sınırsız bir alternatif üretebilme imkânı sunan konteynerler ve diğer prefabrik unsurlar kalite ve ucuzluğu bir araya getirdiği için son dönemin en çok tercih edilen yapı türleridir.

Bir önceki yazımız olan Kabin Nedir? başlıklı makalemizde Kabin, kabin ne demek ve kabin server hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir