Dayanıklı Metal Kutu Konteyner

Dayanıklı Metal Kutu Konteyner

Konteyner kelime anlamıyla ingilizce “contain”(içermek) kelimesinden türemiş olup 1959 yılında Malcom Mclean tarafından icat edilmiş ilk başlarda yalnızca taşımacılık alanında kullanılsa da yıllar içerisinde kendine birçok farklı kullanım alanı bulmuş, genellikle tek parça olarak üretilse de isteğe bağlı olarak farklı planlamalar sayesinde katlı olarak inşa edilebilen metal kutulardır.

Hızlı ve kolay üretilebilen bir ürün olması nedeniyle birçok alanda kendine yer bulmuştur. İnşaat sektörünün hemen her alanında kullanılan konteyner dayanıklı ve taşınabilir bir yapıya sahiptir.Ayrıca kolay temizlenebilen yapısı ve depreme dayanıklı olması onun inşaat sektörünün dışında yemekhane,ofis ve hatta yaşam alanı olarak kullanılmasına imkan sağlamaktadır.Dayanıklı yüksek kalitede galvaniz çeliği ile üretilmiş yapısı konteynerin paslanmaz ve bütün hava şartlarına karşı dayanıklı hale gelmesine neden olur.Uzun süreli koruma sağlayabilmesi eşya taşıyıcılığı yanı sıra depo olarak kullanılmasına da olanak sağlar.

Portatif Kullanılabilen Kabin

Sac, fiber, polyester ya da hafif çelikten üretilme olanağı bulunan genellikle portatif olduğu için farklı bölgelere tekrar monte edilebilen bir çok kullanım alanı bulunan dayanıklı küçük mekanlardır. İhtiyaca bağlı olarak üretilen bir kabin çok çeşitli şekillerde kullanılabilir. Portatif olması ideal bir kulübe olarak kullanılmasına olanak sağlar. Polis/Asker nöbet noktaları, otopark gişeleri şeklinde kullanılabilir. Bunların dışında ısı ve ses izolasyonu sağlayabilen modellerinde giyinme/soyunma kabinleri, wc, duş alanları olarak kullanılabilir. Elektrik çekilebilir bir yapısı olması ve kolay temizlenebilmesi, portatif olma özelliği kabini birçok farklı ortam ve alanda kullanılabilir yapmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Güven ve Avantajlı Yapılar: Prefabrik, Kabin ve Konteynerler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir