Gıda İçin Uygun Konteyner

Gıda İçin Uygun Konteyner

Ülkemiz konum olarak çok kritik bir noktada yer almaktadır. Asya ve Avrupa kıtlarının kara bağlantısı olması nedeniyle lojistik de gelişmiş buna bağlı olarak da kara yollarından kazanç sağlanmıştır. Ülkemiz de 4 mevsimi tam anlamıyla yaşayan ve içerisinde birçok ürünün yetişmesi mümkün olan verimli topraklardan oluşur. Bu yüzden konteyner ile uyanılan lojistik taşımacılığı çok büyük bir gelir kaynağıdır.

Konteyner tırlara yüklenen ve tamamen kapalı olan kasalardır. Bazılarında pencere ve açık bölümler bulunmaktadır. Bazıları ise içerisinde anti bakteriyel soğutucular barındırmaktadır. Aslında bu gibi türlerin hepsi farklı amaçlara uygun olarak üretilmiştir. Gıda için de hazırlanan Konteynerlar her zaman soğutucu özellikli olmalıdır.

Gıda konteyner için hazırlandığında uzun saatler yol gidecek demektir. O zaman bu gıdanın konteynerin içerisinde bozulmaması gereklidir. Bozulmamasının amacı da konteynerin içindeki havanın gıdaya uygun olması olacaktır. Bazen günler süren yolculuklarda tır içerisindeki havanın uygun olmaması tüm yüklenen besinlerin çürümesi ve donması olarak geri dönüş sunacağından gıda maddeleri bunlarla taşınmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Konteyner Özellikleri başlıklı makalemizde konteyner hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir