Hafif Çelik Teknolojisinin Kullanıldığı Kabin Yapılar

Hafif Çelik Teknolojisinin Kullanıldığı Kabin Yapılar

Gelişen teknoloji yapı sanayinde de ihtiyaçları çok daha rahat bir şekilde karşılamanın yöntemlerini üretmeye kabin sektöründe de devam ediyor. Hafif çelik kabinler, bugün güvenlik, tuvaletlerde ve zırhlı güvenlik kabinlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Geniş kullanım alanı ile çelik karkaslı ve sandviç panel sistemlerden oluşan bu modüler yapılar hafif malzemelerden yapıldığı için oldukça kolay taşınabiliyor. Bu durumda mobil kullanım özelliğini ön planda kalmasını sağlayarak hafif çelik kabinlerin tercih edilme sıklığını artırmaktadır. Aynı zamanda oldukça kolay temizlenen bu yapılar yıllar içinde paslanma yapmaz. Kullanım ve montaj kolaylığı sayesinde birçok alanda çelik kabinleri görmeniz artık sürpriz olmaktan çıkıyor.

Kabin Çeşitleri Ve Kullanım Alanları

Kullanılan malzemenin niteliği, hafif olması, dayanıklılığı, yıkanabilir olması ve kolay temizlenebilir bir yapıda olması nedeniyle hafif çelik kabin modelleri bugün birçok alanda kullanılmaktadır. Bu alanlardan bazıları ise güvenlik kabinleri, otopark ya da nizamiye girişleri, satış ve büfeler, giyinme kabinleri, parklar ve fuar alanlarında hafif çelik kabinlere sıklıkla rastlanılmaktadır. Tercih edilmesinin en büyük nedenlerinin başında kolay taşınabilme, hızlı kurulum, paslanmaz çelik malzeme ve kolay temizlenebilme özelliği gelmektedir. Bunu yanında askeri ve güvenlik amacıyla da zırhlı güvenlik kabinleri üretilmekte ve güvenlik kuvvetleri tarafından güvenle kullanılmaktadır. Özellikle askeriyede nöbet bekleme yerlerinde bu kabinlerden sıklıkla görülmektedir.

Wc Ve Duş Kabin Modelleri

İhtiyaca yönelik üretilen kabin çeşitleri arasında son zamanlarda sıklıkla wc ve duş kabinleri de üretilmektedir. Özellikle konser, festival ya da kamp alanlarında, mitinglerde, piknik alanlarında, park ve bahçelerde fazlasıyla ihtiyaç duyulan bu kabinler hijyen prosedürlerini harfiyen yerine getirdiğinden rahatlıkla kullanılmaktadır. Kabinlerin içinde wc, lavabo, aspiratör, peçetelik, sabunluk gibi elzem ihtiyaçların giderileceği üniteler bulunmaktadır. Tüm kabinler ses ve ısı izolasyonuna sahip olarak üretilmektedir. Aynı zamanda engelli kişiler içinde özel çözümler ve kolaylıklar sağlanmıştır. Standart üretilen bu kabinlerin dışında kişiye özel olarak da üretilebilme imkanı olan kabinler, ihtiyaç doğrultusunda uzman teknik kadromuzun gözetimi altında hayal edebileceğiniz her kabinin farklı ebatlarda üretebilmekteyiz.

Bir önceki yazımız olan Açık Alan Çözümleri İçin Kabin Ürünleri başlıklı makalemizde Kabin hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir