Her Türlü İhtiyaç İçin Kabin

Her Türlü İhtiyaç İçin Kabin

Teknolojinin ilerlemesiyle ihtiyaçlara ve kabin ihtiyaçlarına uygun üretimlerde geliştirilmektedir. Bu ihtiyaçlar arasında betonarme olmayan ancak en az onun kadar sağlam ve uzun ömürlü olan binaların üretilmesi de bulunmaktadır. Bu ihtiyaç bazen bir nöbetçi kulübesi bazen güvenlik kabini bazen de duş kabini olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu ihtiyaçlar için betonarme bina yapmak belki ihtiyacı karşılayacaktır. Ancak verimli olmayacaktır. Çünkü belirtilen ihtiyaçlar belli bir süre sonra ortadan kalkma ihtimali düşünüldüğünde taşınabilir tarzda ürünler olması daha yararlı olacaktır.

Sağlam ve Dayanıklı Kabinler

hebo-guvenlik-kabinleri-3Çelik teknolojisinin ve yalıtım teknolojisinin gelişmesi ile birlikte kabin anlayışı da değişmiştir. Artık üretilmekte olan kabinler en az betonarme sistemler kadar dayanıklı olabilmektedir. Hafif çelik malzemeden üretilmesi dolayısıyla ağır olmamakta ve taşınabilir olmasını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra kullanılan sandviç paneller sayesinde hem ısı ve ses yalıtımı sağlanmış olmakta hem de yangına karşı dayanıklı hale gelmektedir.  

Güvenlik Kabinleri

Bu şekilde çelik konstrüksiyon ile yapılan kabin sistemleri pek çok alanda kullanılabilmektedir. Özellikle tercih edilen alanların başında nöbetçi kulübeleri, sağlık kabinleri, otopark gişeleri, güvenlik kabinleri gelmektedir. Güvenlik kabinleri olarak tasarlanabilen yapılar talep edildiği takdirde kurşungeçirmez zırh ile kaplanmış halde üretilebilmektedir. Özel olarak kullanılan saclar ve cam ile bu özelliğe sahip olası sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra özel boya ile boyanarak kolay alev almaz hale getirilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kabin Nedir Ve Kullanım Alanları Nerelerdir? başlıklı makalemizde Kabin hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir