Hızlı Montaj İmkanı Sunan Prefabrik Yapılar

Hızlı Montaj İmkanı Sunan Prefabrik Yapılar

Prefabrik yapıların kısa sürede imal edilip hızlı montaj edilmesi sayesinde kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır. Tüm işlemlerin kısa sürede tamamlanması da bu yapıların artık çok daha sık tercih edilebilmesine sebep olmaktadır. İstenilen her ölçüde üretilebilen bu yapıların üretim aşaması, tamamen kişilerin ihtiyaç ve istekleri göz önüne alınarak yapılmaktadır. Üretim aşaması bittikten sonraysa önceden hazırlanmış beton zeminin üzerine montajı yapılar tamamlanır. Bu yapıların en büyük avantajı ise çelik konstrüksiyondan olması ve yapıların depreme dayanıklı olmasının yanında ayrıca oldukça da hafif olmasıdır. Yapılar ayrıca defalarca sökülüp takılma özelliğine sahiptir. Bu durum da yine tercih edilme sıklığını artırmaktadır.

Prefabrik Yapı Çeşitleri

Tamamen isteğiniz ölçüsünde şekillenen prefabrik yapılar, tek katlı olabileceği gibi iki ya da üç katlı olarak da tasarlanıp üretilebilir. Modüler bir halde üretilmekte olan bu yapılar istenilen ölçülerde ve tasarımda farklı m2 seçenekleri içinde üretilmektedir. İhtiyaçlar ve istekle doğrultusunda üretilecek olan bir yapı önce mimar ve mühendisler tarafından dizayn edilir ve her şey yolunda gittiği zaman ve müşteriden onay aldıktan sonra üretime geçilir. Bu binalarda elektrik tesisatı, sıhhi tesisat, iç ve dış boyama, cam ve pencereler takılarak teslim edildiği gibi sadece yapıların da teslimiyeti yapılmaktadır. Kullanılan tüm malzeme ve üretilen yapıların tamamı TSE belgelidir.

Prefabrik Yapılarda Kaliteli Malzeme

Prefabrik yapılarda en çok dikkat edilmesi gereken şey kullanılan malzemenin kalitesi ve bu malzemelerin kalitesinin belgelenmiş olmasıdır. Kullandığımız ham maddelerin tamamında TSE belgesi mevcutken birçoğunda da ISO 9001 belgesi bulunmaktadır. Bu demek oluyor ki kullanılan tüm malzeme ve üretilen ürünler TSE ve DIN normlarını sağlamaktadırlar. Bu güven ortamında da, üretilen tüm yapılar sağlamlığı ve kalitesi bakımından belgelenmiş olmaktadır. Bu yapıların dış ve iç cephe kaplama malzemelerinde fibercement levha kullanılmaktadır. Bu levha sayesinde de iklim değişiklikleri ve ısı farkı olduğu durumlarda deformasyonun önüne geçilmektedir. Bu durum aynı zaman da üretilmiş yapınızın çok daha uzun yıllar hiç bir hasara uğramadan kullanılabilmesini sağlamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Prefabrik Yapılar ve Özellikleri başlıklı makalemizde prefabrik hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir