Kabin Özellikleri ve Kullanım Alanları Nerelerdir?

Kabin Özellikleri ve Kullanım Alanları Nerelerdir?

Kabin çelik teknolojisi kullanılarak üretilen insanların işlerini yapabileceği, barınabileceği ve de diğer ihtiyaçlarını giderebileceği yapılardır. Çelik karkas ve sandviç panellerin kullanıldığı sistemler ile üretilen bu modüler yapıların taşınması oldukça kolay olmasına karşın temizlenmesi de aynı şekilde kolaydır. Hafif bir yapıya sahip olmasından dolayı mobil kullanım açısından olanak sunar bu da tercih edilme nedenlerinden biridir. Bu ürünler çevre dostu tasarıma sahip olmakla beraber, yüksek kaliteli ve yalıtım özelliklerine sahip olarak, hem hızlı montaj yapımı açısında hem de ekonomik açıdan oldukça uygun olması nedeniyle insanlar açısından tercih sebebidirler.

Kabin Nerelerde Kullanılır?

Kabinler genellikle, güvenlik kulübeleri, satış ve büfe yerleri, otopark görevli alanları, plaj gibi yerlerde soyunma ve duş alanları için, mağazalarda kıyafet provaları için, polis ve jandarma gibi görevlilerin nöbet alanlarında da olmak üzere geniş bir kullanım alanı vardır. Bu ürünler üretildikleri malzemelerden dolayı yüksek oranda ısı ve de ses yalıtımına sahip özelliklerdedirler. Ayrıca suya dayanıklı olmalarından dolayı yıkanabilirler, çürüme ve paslanma gibi olayları yaşamazlar. Hafif olması, darbelere karşı yüksek dayanım gücü olması ve nakliyesinin kolayca yapılmasından dolayı şantiyelerde, sosyal alanlarda, plajlarda, konser vb yerlerde sıkça kullanılırlar. Lavabo ve tuvalet amaçlı da kullanılabilen bu kabin içerisine aynalar, lavabolar, alaturka ya da alafranga klozetler, aspiratörler, kablolar ile elektrik ve de su tesisatları, yangın sensörleri, aydınlatma araçları gibi normalde olması gereken tüm araç gereç ve ekipmanlar da kullanılabilmektedir. Bununla birlikte engelli bireylerin kullanımlarına özel olarak da üretilebilirler.

Neden Kabin Tercih Ediliyor?

Standartların dışında kişinin isteklerine uygun olarak her formda ve her tasarımda üretiliyor olması tercih edilme sebepleri arasında gelmektedir. Klasik modeller üzerinden istediğiniz alanların çıkartılması, eklenmesi gibi değişiklikleri yapabilir bu doğrultuda istediğiniz biçimde, renkte, tasarımda bir Kabin üretilmesini sağlayabilirsiniz.

Kabinler anti bakteriyel silikonlarla yapılabilmektedir. Bu sayede tozlara, sıvı temasına, seslere ve de zorlu kış ve yaz koşullarına karşı kendilerini koruyabilmektedirler. Özel güvenlik durumları için üretilen kabinler ise istenildiği durumda kurşungeçirmez olarak da üretilebilirler. Tasarım açısından yaşanılan yere uygun ve istenilen boyutlarda da yapılabiliyor olması insanları kendilerine çeken özellikleridir.

Bir önceki yazımız olan Modüler Kabin Sisteminin Kullanım Alanları Çok Fazla başlıklı makalemizde Kabin hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir