Kabin Üretimi

Kabin Üretimi

Kabin üretiminde hafif çelik teknolojisiyle sandviç panel sistemleri kullanılmaktadır. Modüler olarak üretimi yapılan hafif, taşınması ve montajı kolay bu yapılar mobil kullanıma imkân vermektedir. Kabinlerin temizliği kolaydır ve çevreye zarar vermemektedir. Ekonomik fiyatlardan satın alınabilmesi tercih sebeplerinden biri olarak öne çıkmaktadır. İzolasyonu yapılmış olan kabinler bir yandan kullanım sırasında yaşanabilecek olumsuzlukları bertaraf etmekte öte yandan enerjinin tasarruflu kullanımına olanak sağlamaktadır. Üretimde kardan kaynaklanacak yük ve rüzgâr hızı ile çatı, taban, iç ve dış duvarların ısı iletimi göz önünde bulundurulmaktadır. Kabinin kullanılacağı yerin deprem bölgesinde olması da yapının teknik planının belirlenmesinde değerlendirilen huşular arasındadır.

Kabin Üretiminde Malzeme Seçimi

Kabin üretimi için kullanılan malzemenin özelliğinin kabinin kullanım amacına ve yerleştirileceği alana uygun olması gereklidir. Kabinler için ısı ve ses yalıtımı sağlanmaktadır. Ayrıca WC ve duş ünitesi olarak kullanılacak kabinlerde yıkanabilen, kolay temizleme olanağı bulunan, çürüme ve paslanma sorunları meydana getirmeyecek malzemeler kullanılmaktadır. WC ve duş için kullanılan ünitelerde alafranga veya alaturka tuvalet tercihi yapılabilmektedir. Ayrıca lavabo ve ayna ile kâğıtlık ve sabunluk ünite içerisinde yer almaktadır. Güvenlik kabini veya asker ve polislerin kullandığı nöbet kabinlerinde ihtiyaca uygun olarak ekstra dayanıklılık sağlayacak tedbirler alınmaktadır.

Kabin Kullanılabilecek Yerler

Güvenlik noktaları başta olmak üzere pek çok kullanım alanı olan kabin otopark gişeleri ve satış büfeleri ile WC üniteleri olarak da karşımıza çıkmaktadır. Polis ve askerler için nöbet tutma yerlerinde kabinler kullanılabilmektedir. Bu yerlerde kullanılan kabinler yaklaşık 40 mm sandviç sistem duvar ve çatı panelleri ile ısı ve ses izolasyonunu en yüksek düzeyde sağlayan yapılar olarak karşımıza çıkmaktadır. Oldukça kalın temperli güvenlikli camları ve paslanmaz metal özellikleri ile üst düzey güvenlikli bir kabindir.  Ayrıca kabinler plajlarda, park ve fuar alanlarında giyinme alanı olarak da değerlendirilebilmektedir. Dayanıklı bir yapısı olan kabinlerin inşaat alanları ve şantiyelerde her türlü iklim ve arazi şartlarında kullanımı mümkündür. Kolayca taşınabildiği için piknik ve konser gibi organizasyonlar için ihtiyaç halinde istenilen sayıda kullanılabilmekte ve ihtiyaç kalmadığında kolaylıkla yer değiştirilebilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir