Kabin Ürünleri Güvenlikli ve Mobil Yaşam Alanları Sunar

Kabin Ürünleri Güvenlikli ve Mobil Yaşam Alanları Sunar

Kabin yapılar, prefabrik türünün en kullanışlı ürünleridir. Hızlı üretilebilmeleri, hafif olmaları, her türlü tasarıma elverişli olmaları, kolaylıkla taşınabilmeleri kabinlerin öne çıkan tercih sebepleridir. Özellikle taşınabilmeleri sayesinde mobil kullanıma uygun olmaktadır. Sandviç panel kaplamaları sayesinde ısı yalıtım, ses yalıtım, yangın yalıtım gibi donanımlara sahip hale gelmekte, bu da hemen her türlü iklim koşulunda kabin ürünlerinin kullanılabilmesine olanak tanımaktadır. Kabinlerin belli bir üretim standardı yoktur. Bunun nedeni hızlı ve kolay üretim sağlanabilmesidir. Bu yüzden ihtiyaç alanına göre, her biçimde üretilebilir. Bu tamamen kullanıcıların tercihine kalmıştır. Hatta bugün için müşteriler estetik açıdan çok farklı kabin biçimleri talep edebilmekte ve bunlar hızlı biçimde üretilebilmektedir. Bunun için hayallerin sınırı yoktur.

Kabinlerin Kullanım Alanları ve Tercih Sebepleri

Kabinler, hemen her türlü ihtiyaca cevap veren, kullanımı kolay, pratik ve ekonomik ürünlerdir. Bu yüzden kullanım alanları oldukça çeşitlidir. Gerek kamu gerekse özel sektörde birçok alanda tercih edilir. Gözetleme ve kontrol amaçlı güvenlik kulübesi, nizamiye kulübesi, apartman ve sitelerde güvenlik kulübesi, şantiyelerde bekçi kulübesi, şehir merkezlerinde danışma noktaları, ticari amaçlı büfeler, sahil, plaj, park, piknik alanı gibi yerlerde WC ve duş kabinleri en çok rastlanan uygulamalardır. Bütün uygulamalar, farklı tasarımlara ve farklı boyutlandırmalara açıktır. Aynı zamanda her türlü kaplama ve yalıtım yapılarak istenen fonksiyona uygun hale getirilebilir. Elektrik, su tesisatları rahatlıkla döşenebildiği gibi kurşungeçirmez panel kaplaması dahi yapılabilir. Özellikle üstün koruma gerektiren güvenlik kulübesi, bekçi kulübesi gibi kabin çeşitlerinde çelik panel kaplama tercih edilir.

Kabinler Çok Farklı Tasarımlara Elverişlidir

Kabin ürünlerinde, daha çok beyaz renkte rastlansa da böyle bir sınırlama yoktur. Rahatlıkla boyanabilir, farklı desenler verilebilir. Özellikle büfe kabinlerde bu seçenek çok yaygındır. İşletmenin sektörüne göre, kullanıcının tercihine göre farklı renklendirmeler kullanılabilir. Böylece kabin görselliği arttırılmış olur. İç bölgede kullanışlı yaşam alanları meydana getirilirken dış tasarımda da zengin bir görsellik oluşturulabilir. Her türlü iklim koşuluna uyum sağlayabilen kabinler aynı zamanda şıklığın da timsali olabilirler.

Bir önceki yazımız olan Kabin Yapıların Tercih Sebepleri ve Avantajları başlıklı makalemizde Kabin hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir