Konteyner Büyüklükleri

Konteyner Büyüklükleri

Konteyner tek odalı yahut daha fazla bölmeye sahip olarak tasarlanmış yapılardır. Genellikle şantiyelerde ve inşaat alanlarında kullanılan bu yapılar günümüzde farklı kullanım amaçları ve kullanım alanlarına yayılmıştır. Hızlı üretilmesi ve uygun fiyatlı olması bakımından birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Isı ve ses yalıtımları, entegre duş, lavabo ve duş gibi özellikleri de bulunmaktadır.

Konteyner Kullanım Alanları

kc1-7cephe

Konteyner çeşitleri şantiye, ofis, tuvalet, depo, lojman, soğuk hava, yatakhane ve yemekhane konteynerler olarak çeşitlenmektedir. Kullanım amacının bu denli fazla olması sebebi ile yüksek teknoloji kullanılarak üretilmektedir. Güneş ışınlarına karşı dirençli olan ve olumsuz hava koşullarından etkilenmeyen özelliklere sahiptir.

Konteyner Yapılarının Özellikleri

Konteyner yapıların özellikleri hızlı üretilebilir ve hızlı montajlanabilir olması, düşük fiyatlara imal edilmesi, doğal afetlere karşı dayanıklılık, nakliye edilebilir olması bakımından son derece gelişmiştir. Bu yapılar fabrikalarda tüm malzemeleri birleştirilerek planlanan alanda düz bir zemin üzerine yerleştirilmektedir. Tercihe göre elektrik tesisatı, su tesisatı ve ihtiyaca yönelik diğer bağlantılar yapılara entegre edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Konteyner Nedir ve Konteyner Özellikleri başlıklı makalemizde konteyner hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir