Konteyner Evlerin özellikleri

Konteyner Evlerin özellikleri

Günümüz de çok yaygın olarak kullanılan ve tercih edilmekte olan konteyner evler dünya çapın da ün salmıştır. Teknik veriler açısından kusursuz derece de geliştirilmiştir. Deprem sarsıntılarına, iklim şartlarına ve rüzgâr hızına göre geliştirilmiş bir mucizevi icattır. Aynı zaman da üretilen konteyner evler taban ısısı ve çatı iletim katsayısına kadar dikkat edilmiştir. Yani iklim şartlarına göre konteyner evler de istediğiniz kadar istirahat edebilirsiniz.  Konteyner evler artık kusursuz derece de üretildiğinden dolayı günümüz de kullanımı artmış bulunmaktadır.

Mükemmel Konteyner Evler

Ülkemiz dört mevsimi belirgin bir şekil de yaşayan ülkelerden biri olduğundan ötürü konteyner evler iklimlere göre sizi rahata kavuşturacaktır. Konteyner evlerin üretimin de müşterilerin dikkat ettikleri özelliklerden biri taban, tavan ve duvarların sıcaklığa ve soğukluğa dayanaklığıdır.  Konteyner üretimin de firmaların titizlikle yaptıkları ilk iş taban, tavan ve duvarların malzemelerini 1. Kalite olan boya ve benzeri ürünleri kullanmaktır.   Konteyner evler aynı zaman da uzun ömürlüdürler. Kişilerin zevk ve isteklerine bağlı olarak konteyner evler üretilmektedir. Yani konteyner evin boyutu veya odaların büyüklüğü gibi özellikleri firmaya bildirerek istediğiniz konteyner eve sahip olabilirsiniz. Aynı zaman da konteyner evler maksimum ısı ve ses izolasyonuna göre üretilmektedir. Deprem gibi doğal afetlere karşı dayanıklı üretilmiştir. Ayniyetten konteyner evlerin çatısı da mükemmel şekil de imal edilmektedir. Yağmur, kar veya dolu gibi yağışlar da konteyner evler oldukça konforludur.

 Konteyner Fiyatları Çok Hesaplıdır

Her üretim de fiyat aralığı değişiklik gösterdiği gibi konteyner evlerde de fiyat aralığı değişim göstermektedir. Lakin firmalar müşterilere cazip bir fiyat sunar. Bu sebepten ötürü fazla tercih edilmektedir. Konteyner evlerin fiyat aralığının değişiklik gösteren ilk özellik konteyner evin oda sayısı, evin uzunluğu ve genişliği dikkate alınarak fiyat aralığı belirlenir. Konteyner evler de kullanılan malzemelere göre de fiyat aralığın da bir değişiklik vardır. Lakin ilave edilmelidir ki konteyner evlerin fiyatları beton evlere göre daha hesaplıdır. Aynı zaman da beton evlere göre kullanışı daha pratik ve uzun ömürlüdür.

Bir önceki yazımız olan Konteyner Mimarisinde Eşsiz Bir Dönem başlıklı makalemizde konteyner hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir