Konteyner Kolay ve Konforlu Seçim

Konteyner Kolay ve Konforlu Seçim

Konteyner fabrikalarda üretimi yapılan modül yapılar olup, oldukça dayanıklıdır. Bu yapılar günümüzde pek çok alanda kullanım ve kurulum pratikliğinden dolayı tercih edilir hale gelmiştir. Gerekli tüm parçaları fabrikada hazırlanan ve gideceği yerde yalnızca düzgün bir zemin üzerine yerleştirilip kurularak kullanılabilen yapı çeşitleridir. Konteyner denince akla inşaat alanları ve şantiyeler gelir ve çoğunlukla şantiyelerde barınma ihtiyacına göre kullanılmaktadır. Barınma ihtiyacını karşılamanın yanında ofis, duş, revir, sosyal tesisler, depo gibi farklı alanlarda da kullanılmaktadır. Kimi zaman kıısa süreli ev çözümleri olarak da kullanılmaktadır. Çoğunlukla imarı olmayan arazilerde, mevsimsel ya da geçici süreliğine barınma ihtiyacını karşılamak için kullanılmaktadır.

Neden Konteyner Tercih Ediliyor?

Her iklim şartında dayanıklılık gösterir. Aynı zamanda doğal afetlere karşı da dayanıklıdır. Üretimi hızlıdır ve üretim maliyeti oldukça düşüktür. Bulunduğu yerden başka bir yere birçok kez taşınabilir ve taşınabilmesi de kolaydır. Gerekli tüm şekillerde üretilebilmektedir ve istenilen tüm şekillerde üretilebilir. Standart modellerden ayrıca ihtiyaca uygun modellerde de üretilebilmektedir. Aynı zamanda farklı iklim koşulları için uygun yapı malzemesi ile üretilerek ihtiyaçları karşılamada yüksek cevap verir. Farklı ölçülerde konulacağı alana göre üretilebilmektedir ve gerekirse çatı yapılabilmektedir.

Konteyner Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kullanım esnasında ya da kurulumda beklenmedik hasarlar meydana gelebilmektedir. Konteyner kurulurken halat bağlantıları çapraz şekilde olduğundan emin olmalısınız ve konteyner ağırlığına bağlı olarak uygun halat seçmelisiniz. Konteyner kurulumu tamamlandıktan sonra mutlaka eğer kapı ve pencere taktırdıysanız çalışabiliyor olmalarını mutlaka kontrol etmelisiniz. Dikkat edilecek belki de en önemli hususlardan birisi de konteynerin kurulduğu yerden elektrik kablolarının geçmiyor olmasıdır. İstenmeyen büyük kazalara yol açmaması için bu hususa özellikle dikkat edilmelidir. Konteynerin üretimi, kurulumu, taşınması gibi konularda baştan sona kadar iş sağlığı ve güvenliği konularına mutlaka dikkat edilmelidir. Unutulmamalıdır ki  yaşamımızı kolaylaştıracak bir yapı olarak tasarlanan konteynerler üretimden kuruluma kadar olan safhalardan herhangi birinde gösterilen dikkatsizlikten dolayı hedeflediğimiz işlevselliği bize sağlayamayabilir. O nedenle konteyner kullanımına karar verildiği andan itibaren araştırmalarımızı dikkatle sürdürmeli ve işini titizlikle ve ustalıkla yapan kişilere güvenmeliyiz.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir