Konteyner Nedir?

Konteyner Nedir?

Konteyner, genel olarak deniz ürünlerinin taşınmasında ya da et ve taze sebze gibi çabuk bozulabilecek ürünlerin nakliyesinde kullanılan büyük kutu şeklindeki kaplardır. Bu araçlar tahıl ve kahve gibi ürünlerin uluslar arası ortamda taşınmasına da katkı sunmaktadır. Bunun yanında taşımacılık sektöründe pek çok malzemenin taşınması hususunda faydalı bir araç olan konteynerler kullanım alanı her geçen gün genişleyen araçlardır.

Konteyner Özellikleri

Konteyner araçlarının kapılarının kilitlenip mühürlenebiliyor olması, konteynerin içindeki malzemenin güvenliği açısından önemlidir. Ayrıca içindeki malları bozmadan uzun süre muhafaza etmesi bu araçların özellikleri arasında yer almaktadır. Bunun yerinde gerek gemi taşımacılığında kullanılmaya müsait olması gerekse hava yolları gibi alternatif ulaşım ağlarında taşınmaya elverişli olması bu araçları popüler kılmaktadır.

Konteyner Fiyatları

Konteyner yapılar son zamanlarda çok uygun fiyatlara üretilebilmektir. Üretim teknolojisinin değişmesi sayesinde üretim maliyetinin azalması bu ürünlerin de fiyatlarının uygun seviyede olmasında etkilidir. Bununlar birlikte konteyner yapılarda kullanılan malzemenin özelliği fiyatına da doğrudan etkim etmektedir. Bu bağlamda bu ürünlerin fiyatlandırılması kullanılan üretim teknolojisine ve kullanılan malzemeye göre değişmektedir.

Bir önceki yazımız olan Konteyner Kullanım Alanları başlıklı makalemizde konteyner, konteyner fiyatları ve konteyner modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir