Maliyeti Düşük Konteyner Seçenekleri

Maliyeti Düşük Konteyner Seçenekleri

Genel olarak konteyner, maliyeti düşük, üretimi kolay ve montajı çabuk olduğu için tercih edilmektedir. Özellikle son yılların gözdesi olan kaynaksız yapı teknolojisi sayesinde imalat edilen bu konteynerler, yüksek bir kalitede üretilmektedir. Üretilen konteynerlerde iyi kalite galvaniz çeliği ve konteynerlerin dış yüzeyinde de galvaniz trapez sac malzemeleri kullanılmaktadır. Yapılan bu galvaniz işlemleri konteynerlerin çeliğinin paslanmasını önlemekte ve yapının uzun yıllar bozulmadan ve hasara uğramdan kalmasına yardımcı olmaktadır. Galvaniz uygulaması sayesinde konteynerlerde paslanma gibi bir durum izlenmemektedir. Konteynerler üretilirken kaynak kullanılmayıp cıvata ve somun sistemi kullanılmakta olup bu durumda konteynerlerin daha mukavemetli bir yapı oluşturmalarına yardımcı olmaktadır.

Başlıca Konteyner Seçenekleri

Günümüzde birçok alanda kullanılan konteyner çeşitleri bulunmaktadır. Bunların başında modül sistem konteynerler gelmektedir. Bu sistem de ofis, büro, şantiye, yemekhane, wc- duş yapılar, depolar ya da askeri tesislerde kullanılmaktadır. Bu sistem ister tek isterseniz de çift katlı olarak üretilmektedir. Modül sistem tamamen özel ihtiyaçlara yönelik üretilmiş olup üretime girmeden önce mutlaka müşterinin isteklerine göre şekillenmektedir. Tüm bu üretilen konteynerler sık yer değiştirip taşınmaya uygun ve dayanıklıdır. Ayrıca yalıtım değeri yüksek olan panel konteynerler da sıklıkla tercih edilir hale gelmiştir. Özellikle Wc ve duşlar için sıklıkla tercih edilen bu konteynerler, her iklim bölgesine uyum sağlayabilecek kapasitede geliştirilip üretilmektedir.

Demonte Edilebilen Konteyner İle Yer Değiştirme Kolaylığı

Konteyner tercih edilme sebeplerinin başında kolay montaj ve demonte olma özelliği sayesinde sık yer değiştirmeye uygunluğu yatmaktadır. Aynı zamanda demonte edilme özelliği sayesinde sevkiyat sırasında az yer kaplayacağı için nakliye sıkıntısı çekmeden taşıma kolaylığı sağlanmaktadır. Bu sistem sıklıkla inşaatlarda ve şantiyelerde tercih edilmektedir. Bunun dışında mobil konteynerler ise kurulum montaj gibi sıkıntıları olmayan tekerlekleri sayesinde hareket etme özelliği olduğundan zaman kaybını sıfıra indirmektedir. Yine şantiyeler sıklıkla bu konteynerleri tercih etmektedir. Günümüzün teknolojisi sayesinde artık istenilen ölçü ve standartlarda yemekhaneler, şantiyeler, büro ve ofisler için zamandan kazanacağınız kolay kuruluma ve nakliyeye sahip konteynerleri dilediğiniz zaman sipariş edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Konteyner Evlerin özellikleri başlıklı makalemizde konteyner hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir