Modüler Kabin Sisteminin Kullanım Alanları Çok Fazla

Modüler Kabin Sisteminin Kullanım Alanları Çok Fazla

 Kabin, küçük alanlarda büyük çözümler sunan bir prefabrike yapı tipidir. Kabin yapılar hafif çelik malzeme ile yapılır. Hafif olduğundan kolayca bir yerden başka bir yere taşınabilir. Yapı malzemesi kolay temizlenebilir özelliktedir. Dış cephe kaplaması çok modern ve şehir planına uygun yapıdadır. Kabin yapılar sandviç panel sistem ve hafif çelik panel sistem ile yapılmaktadır. Kabin yapılar daha çok bilet satış gişeleri, otopark ödeme gişeleri ve büfeler için tercih edilmektedir. Dış duvar kaplamalarında fiber cement adında özel bir malzeme kullanılır ve yeni şehircilik anlayışına uyumlu bir görünüm taşır. Şehrin yapı dinamiğini bozmadan çok modern bir tasarım ile yapılır. Şehrin dokusuna uyumlu ve kullanışlı bir prefabrike çeşidi olan kabin sistem küçük bir alanda büyük bir kullanım alanı sunar.

Kabin Sistem Yapıların Avantajları

Kabin yapılar hafif çelik malzeme ile imal edildiğinden çok hafiftir. Bu özelliği ile kolay taşınabilir. Yüksek kalitede bir malzeme ile üretildiğinden çok sağlamdır ve uzun yıllar kullanılabilecek bir üründür. Kolay temizlenebilir bir malzeme ile yapıldığından temizlik sorunu olmayacaktır. Çok iyi bir yalıtıma sahip olduğundan ısıtma ve soğutma problemi yoktur. Bu özelliği ile ısıtma ve soğutma maliyetinizi düşürerek bütçenize katkıda bulunur. Kabin sistem ürünler hızlı üretimi ile zamandan tasarruf sağlar. Çok çabuk monte ve demonte kolaylığı sunar. En büyük avantajlarından biri de çok ekonomik bir yapı olmasıdır. Betonarme yapılara oranla oldukça ucuzdur. Özel bir yapı sistemi olduğundan şehircilik planlarına uyumludur.

Kabin Sistem Nasıl Yapılır

Kabin sistem yapılar tıpkı prefabrike evlerde olduğu gibi fabrika ortamında tüm parçaları üretilip yerinde montaj edilen yapılardır. Öncelikle yapının büyüklüğü ve şekli belirlenir ve plan projesi hazırlanır. Sonrasında belirlenen günde yerinde montajı gerçekleştirilir. Kabin imalatında hafif çelik panel yapı ve sandviç panel sistemleri ile üretilir. Dış cephe kaplamasında kullanılan fiber cement teknolojisi farklı desen ve renklerde yapılabildiğinden estetik bir görünüm sunar. Çağdaş, estetik ve çevre dostu kabin yapı sistemi ile küçük alanlarda kullanışlı işyeri imkanını size sunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kabin Modelleri ve Kullanım Alanları Artıyor başlıklı makalemizde Kabin hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir