Prefabrik Ev Çeşitleri

Prefabrik Ev Çeşitleri

Prefabrik ev, son yıllarda satın alınan araziler üzerine sıkça inşa edildiği için toplumun büyük kesimindeki olumsuz imajını tamamen değiştirdi ve buna bağlı olarak ciddi bir hayran kitlesi kazandı dersek hata etmiş olmayız. 1,2,3 katlı olmak üzere oldukça geniş alana yayılan prefabrikler, insanın zihnindeki klasik prefabrikleri yerle bir ederek betonarme yapılarda yüksek maliyetler ile sağlanan konforun gayet pratik çalışmalar sonucunda rahatlıkla ortaya çıkabileceğini, mevcut örnekleriyle her saniye yeniden ispatlar. Prefabriklerin su, elektrik tesisatı gibi her evde olması gereken temel ihtiyaçlara sahip olduğu; ayrıca isteğe bağlı garaj, balkon, veranda, güneş enerji sistemi ile bütün oluşturduğu, üretici firmalar tarafından uygulama sahasına konulan örnekler ile fark edilebilir.

Prefabriğin Artıları

Prefabrik, klasik betonarme yapının sağladığı hemen hemen her türlü eğlence, barınma, konaklama seçeneklerini kendi bünyesindeki ek özellikleriyle rahatlıkla gerçeğe dönüştürür; hatta tüm artılarının yanında betonarme yapılardan üstün olduğu kimi tarafları bulunur. Her şeyden önce prefabriklerin inşa süresi, betonarme yapılara göre inanılmaz derece çabuk biter; yalnızca birkaç hafta içinde 3 katlı, garajlı, balkonlu, verandalı prefabriklerin teslim edildiği ya da inşa edileceği alana getirilerek orada imal edildiği olur. Bunun yanında prefabriklerin zamana bağlı bozulmaya uğraması, boylarının dökülmesi, su alması, eskimesi, rutubet tutması gibi negatif durumlar asla meydana gelmez; bir kez üretilen ürün en az 50 yıl kadar aynı stabil değerlere sahip şekilde kullanılır.

Bir önceki yazımız olan Güven ve Avantajlı Yapılar: Prefabrik, Kabin ve Konteynerler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir