Prefabrik Ev Kullanım Alanları

Prefabrik Ev Kullanım Alanları

Prefabrik ev ülkemizde daha çok tarla ve bahçelerin bulunduğu alanlarda geçici konaklama amacıyla kurulan evlerdir. Bilindiği gibi bir yere ev yapmak için çok çeşitli izinlere ve yüklü miktarda paralara ihtiyaç duyulmaktadır. Ruhsat için, proje için ve diğer her türlü işlemde gereken paraların elde edilebilmesi adına yapılan işlemler bir de evin geçici olması nedeniyle gereksiz görülebilir. Bu nedenle uzun süreli kullanmadığınız ya da belirli bir dönem için gerek duyduğunuz evlere avuç dolusu para dökmek yerine prefabrik evlerden alarak daha ucuza dilediğiniz ev hizmetini almanız mümkün olacaktır. Bunun için yapmanız gereken ise yalnızca bir tık yardımıyla kaliteli bir prefabrik siparişi vermek ve gelen ev parçalarını birleştirerek evi kurmaktır. Dilerseniz bu evi tamamen kurulmuş olarak da alabileceksiniz.

Prefabrik Ev Modellerinde Fiyat

Prefabrik ev modellerinin fiyatları belirlenirken daha çok evin büyüklüğü ve ürünün kalitesi göz önüne alınır. Prefabrik deyince akla her zaman ilk olarak tek katlı müstakil evler gelmektedir. Aslında günümüzde prefabrik artık iki katlı da olabilen evler demektir ve bu evlerin kullanımı daha geniş alan yarattığından daha çok tercih edilir. İşte böyle durumlarda evlerin genişliği ve kat sayısı prefabriğin fiyatını belirleyen unsur olacaktır.  Seçilen ürünlerin tabii ki kaliteli olması istenecek ve ucuz ürünlerle daha ısa süre kulanım sağlamaktansa kaliteli bir prefabrik ile uzun süre ev kullanımı yaşamanız daha mantıklı olacaktır.

Prefabrik Ev Nasıl Bir Zemine İnşa Edilir?

Prefabrik ev alındıktan sonra asıl mesele onu kurmaktadır. Kuracağınız alan mutlaka evin tabanında sağlamlık oluşturmalı ve bunun için beton bir zemin seçilmelidir. Bu sayede herhangi bir yağışta zemin kayarak evin dengesi tehlikeye girmemiş olur. Daha sonra evin kurulduktan sonra bazı tehlikelere açık olmayacağı bir yerde olmasına dikkat çekilir. Özelikle dağ eteklerinde kurulanların toprak kaymasına karşı korunması gibi, ya da sel sularının bulunduğu noktalara yapılmasının evin ömrünü kısaltacağı gibi faktörler göz önünde tutulmalıdır. Prefabriklerin elektrik ve su tesisatı belirli olarak geldiğinden tek yapmanız gereken bağlantıyı kurmak olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Her Bölgede Kullanılabilen Prefabrik Ev başlıklı makalemizde Prefabrik ev hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir