Prefabrik Ev Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Prefabrik Ev Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Prefabrik ev duvar, kapı, pencere ve diğer ev bölümlerinin daha önce üretilip sonrasında konutun yapılacağı platform üzerine montalanmasıyla oluşturulan evlerdir. Kullanımları birçok rahatlıkları sayesinde fazlasıyla artmıştır. Modüler yapılar olduklarından gereksinimlere göre üretimleri yapılır. Pratik olduklarından kısa süre içersinde yapılıp teslim edilir. Diğer yapılara göre oldukça esnektirler. Böylece daha dayanıklıdırlar. Odalar, balkonlar ve diğer bölümler arzu edilen şekillerde yerleştirilirler. Bu yapıların ses ve ısı yalıtımları diğer yapılara göre oldukça fazladır. Her alana ve her büyüklüğe göre üretimleri yapılır. Kişilerin istekleri doğrultusunda görünümler oluşturulur. Eğer istenmeyen bölümler olursa bunlar rahatlıkla değiştirilebilirler. Etrafa zarar vermezler. Çevre dostu yapılardırlar. Tek katlı ve çok katlı yapı alternatifleri bulunmaktadır. Bu yapıların iç ve dış malzemelerinde fibercement, PVC, sıva montalamalı ve yalı baskılı gibi çeşitler kullanılırlar. Prefabrik evlerin ömürleri 40 veya 70 yıl arasında değişmektedir.

Prefabrik Nedir?

istanbul-bogazi-1Parçaların önceden hazırlanıp sonrada birleştirilerek konut oluşturulması prefabrik demektir. Şimdiler de konutlar bu yönteme göre hazırlanarak bu ismi almışlardır. Oldukça ilgi göre bu konutlar yeniçağın en kullanışlı buluşlarındandırlar. Çünkü en başta rahat olduklarından sonrada kaliteli yapılar olduklarından tercih edilirler. Ömürleri de 40-70 yıl arasında değişmektedir. Depreme karşı dayanıklı olup, bir de çevre dostudurlar. Isı ve ses yalıtımları da yapılmıştır. Kısacası konulacakları yere gitmeden her şeyleri hazırdır. Geriye sadece uygun bir alana konulmaları kalmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Prefabrik Ev Neden Tercih Edilir? başlıklı makalemizde Prefabrik ev hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir