Prefabrik Ev Nedir?

Prefabrik Ev Nedir?

Prefabrik ev, yapı sektörünün tüketicilere sunduğu modern ve çağdaş bir konut seçeneğidir. Hafif çelik bir konstrüksiyon ev olan prefabrik konut, betonarme yapılardan farklı olarak, temelsizdir. Parçaları üretici firmalar tarafından önceden ve monte edilmeye hazır şekilde üretilen prefabrik ev, tüketicilere sağladığı ekonomik ve mimari avantajlar nedeniyle, dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de kullanımı hızla yaygınlaşan konforlu bir yapı sistemidir. Çelik, ahşap, tek veya çok katlı, cumbalı veya cumbasız farklı modelleri vardır.

Prefabrik Ev Sisteminin Avantajları

tek-katli-konutlar-1

Perfabrik ev sisteminin bazı avantajları şunlardır:

  • Depreme ve yangına karşı dayanıklıdır
  • Modüler bir yapıdır; parçaları önceden üretilip monte edildiği için, zamanla isteğe bağlı olarak bazı bölümleri sökülüp yeniden birleştirilebilir, yeni katlar eklenebilir vb.
  • Ekonomik ve düşük maliyetlidir
  • Estetiktir
  • Kurulumu süratli ve kolaydır

Prefabrik Ev Markası

Hebo Yapı, Türkiye yapı sektöründe prefabrik yapı sistemlerinin öncüsü olan bir firmadır. 1996’dan beri yapı sektöründe faaliyet gösteren Hebo Yapı’nın heboyapi.com web sitesini ziyaret ederek, modern prefabrik ev sistemleriyle tanışabilir, her türlü prefabrik yapı talebinizi karşılayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Prefabrik Ev Avantajları Nelerdir? başlıklı makalemizde Prefabrik ev hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir