Prefabrik Ev Ve Özellikleri

Prefabrik Ev Ve Özellikleri

Beton evlerin yerini alan prefabrik ev birçok özellikleri sayesinde insanların beğenisini kısa sürede toplamıştır. Prefabrik evlerin tercih edilmesinin bir diğer detayı ise depreme karşı dayanıklı olmasıdır. Dünyada deprem tehlikesinin yaşandığı ülkelerde en çok tercih edilen bir ev modellidir. Prefabrik evler betonarme yapılardan daha ekonomik fiyata sahiptir. Hatta en dikkat çeken ve en beğenilen bir özelliğinde her yere taşınabilmesidir. Şiddetli deprem sarsıntılarına karşı dayanıklıdır. Prefabrik evlerin yapımı çok basit olup aynı zamanda süreside oldukça uzundur. Ortalama 50 yıl süre ayakta kalmaktadır. Bir diğer önemli detayı ise yaz ayında ev serin, kış ayında ise evi sıcak tutar.

Prefabrik Evlerin Tercih Edilme Sebepleri

Prefabrik ev tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden birisi ise betonarme yapıda olmadığından depreme dayanıklı bir ev modellidir. Deprem ne kadar şiddetli olursa olsun prefabrik eve herhangi bir zarar gelmez. Aynı zamanda prefabrik evlerin tercih edilmesinin diğer sebepleri ise maliyetinin az olması ve prefabrik evin kolay kurulması kişilerin oldukça dikkat ettiği noktadır. Prefabrik evlerin taşınması da evin harikulade bir diğer özelliğidir.

 Prefabrik Evlerin Fiyatları

Prefabrik ev fiyatları kullanılan malzeme, metrekare başına göre değişmektedir. Lakin prefabrik evlerin en ucuz yapıları 6.000’tl den başlamaktadır. Prefabrik evlerin fiyatları 150.000tl’ye kadar yükselmektedir. Bunun yanında prefabrik evler iki katlı da yapılabilmektedir. Hatta iki katlı prefabrik evler, betonarme evlere göre daha ekonomiktir. Prefabrik evler hem kişinin bütçesine uygun olup hem de kişinin hayatını kurtaran bir evdir.

Bir önceki yazımız olan Günümüzde Üretilen Prefabrik Ev Çeşitleri başlıklı makalemizde Prefabrik ev hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir