Prefabrik Ev Sağlamlığı Hakkında

Prefabrik Ev Sağlamlığı Hakkında

Günümüzün en hızlı değişime uğrayan sektörlerinden biri yapı sektörüdür. Teknolojinin gelişmesinin ve ihtiyaçların da farklılaşmasının bunda büyük payı vardır. Özellikle depremlerin sıkça meydana gelmesine bağlı olarak yapı sektöründe de çeşitli değişimler meydana gelmiştir. Bu değişimlerden en göze çarpanlarından biri de birçok avantajı sayesinde diğer yapıların yerini almış olan prefabrik yapılar olmuştur. Prefabrik yapılar günümüzde oldukça sık rastladığımız, kullanışlı olmasıyla dikkat çeken yapılardır. Prefabrik yapılar ihtiyaca göre tek kattan üç kata kadar müstakil evler, ticari yapılar, şantiye binaları, Mevcut yapılara ilave katlar, teraslar, şantiye ve müştemilat binaları kooperatifler, ticari yapılar, okul, hastane, ev, sosyal tesisler, gibi pek çok yapı biçiminde tasarlanmakta ve inşa edilmektedir. Son zamanlarda en çok rastladığımız prefabrik yapı çeşidi de hiç şüphesiz prefabrik ev olmaktadır.

Prefabrik Evlerin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Aynı büyüklükteki betonarme ev ile prefabrik ev kıyaslandığında deprem söz konusu olduğunda prefabrik evler daha sağlamdır. Prefabrik yapının üretilip size anahtar teslim şekilde verilmesi aynı büyüklükte betonarme bina ile kıyaslanırsa çok daha kısa sürede tamamlanır. Ayrıca prefabrik yapının üretimi bilgisayar sistemleri tarafından denetlendiği için hatasızdır ve kalite kontrolüne olanak sağlar. Kullanılan malzemeler oldukça dayanıklıdır ve üstün yalıtma özelliği bulunmaktadır. Yalıtım avantajı sağlıklılığı beraberinde getirir. Yapınızı yangın tehlikesinden de korumuş olursunuz. Tasarım aşamasında fiyat malzeme kalitesi ve çalışmak isteyeceğiniz marka belirlenir. Bu sayede yapacağınız masrafı bilerek bu işe girişebilirsiniz.

Neden Prefabrik Evleri Tercih Etmelisiniz?

Prefabrik yapı tasarımından itibaren kullanıcıların isteklerini ön planda tutmaktadır. Hazırlanan tarzda projelerle dilediğiniz şekilde prefabrik ev sahibi olabilirsiniz. Şantiye ortamında prefabrik yapının yapımı aşamasında hiçbir parçasının kesilip birleştirilmesine gerek yoktur. Üretimden gelen paneller prefabrik yapının kurulacağı yerde birleştirilip yapınız oluşturulabilir. Ayrıca tesisat delikleri de üretim aşamasında açıldığı için delme-kırma gibi işlemlere de gerek kalmaz. İklim koşullarından etkilenmeksizin inşası her zaman yapılabilir çoklu üretim gibi kolaylıkları da vardır. Yapının ömrü kullanılan malzeme bakımından uzun ömürlüdür. Prefabrik yapıların fiyatları firmadan firmaya, kullanılan malzeme, tercih ettiğiniz özelikler gibi unsurlar hesaba katıldığında altı bin lira ile yüz elli bin lira arasında değişiklik göstermektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Prefabrik ev daha karlı bir yatırım başlıklı makalemizde Prefabrik ev hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir