Prefabrik Ev Sistemleri

Prefabrik Ev Sistemleri

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte pek çok alanda ilerleme sağlanmaktadır. Bu ilerlemeler sonucunda prefabrik ev sistemleri ilerleme kaydetmiştir. Çeliklerin daha kolay şekillendirilmesi ve birleştirilmesi, yalıtım unsurlarının gelişmesi ve diğer kaplama sistemleri sayesinde daha hızlı bir şekilde ev yapma olanağı ortaya çıkmıştır. Prefabrik ev denilince sadece ufak yapılar akla gelmemekte ve bu gelişen teknoloji ile birlikte iki veya daha fazla kat binalar yapılabilmektedir.

Prefabrik Evler Nasıl Yapılmaktadır?

Prefabrik ev, öncelikle plan ve proje aşaması ile başlamaktadır. Yapılmak istenen ev çizimleri talepler doğrultusunda oluşturulmaktadır. Sonrasında yapılmış olan temel sistemi üzerine parçalar halinde çelik sistemler monte edilerek bina oluşumu sağlanmaktadır. Elektrik, su, ısıtma ve soğutma tesisatları montajı sonrasında son olarak pencere sistemleri ve diğer küçük işlemler yapılarak teslim edilmektedir.

Prefabrik Evlerde Dayanıklı ve Sağlamlık

Ülkemiz gibi deprem riski olan yerlerde en fazla akla gelen şey bu binaların deprem ve benzeri durumlara dayanıklılığıdır. Prefabrik ev sistemleri çelik yapıda üretilmesi, daha hafif olması ve esnek olması sayesinde deprem risklerine karşı betonarme binalara oranla daha güvenlidir.

Bir önceki yazımız olan Prefabrik Evlerin Özellikleri başlıklı makalemizde Prefabrik ev hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir