Prefabrik Ev Neden Tercih Edilir?

Prefabrik Ev Neden Tercih Edilir?

Prefabrik ev, betonarme yapılara nazaran çok daha kısa süre içerisinde inşa edilebilir. Yeni bir ev satın almak yerine, prefabriğin kurulumuna uygun araziyi değerlendirmeniz; sizi hem arazi hem e ev sahibi yapar. Boş araziye dikilecek olan prefabriğin bazı belediyelerce ruhsat iznine gerek duyulmaz; fakat her belediyenin aynı yapıda hareket ettiğini söyleyemeyiz.

Prefabriklerin iki şekilde inşası gerçekleşir: firma tarafından inşa edilerek boş araziye getirilmesi, boş araziye getirilen malzeme ile arazi üzerinde kurulması. Firmadan firmaya değişmekle beraber birkaç haftalık süreçte beklediğiniz ev tamamlanmış olur. 3 kata kadar değişen modeller, garajlı veya havuzlu olmak üzere size geniş aralıkta seçim şansı sunar.

Prefabrik Evler

tek-katli-ofis-02

Prefabrik evler, kendi enerjilerini üretebilmek için güneş enerji panelleri ile donatılabilir; hatta böyle bir tercihin epey isabetli olacağını söylemeliyiz. Prefabrikler, ev yapımında kullanılabileceği gibi sağlık sektöründe, yemekhanede, pansiyonda, sportif çalışmalarda olmak üzere çok farklı alanlarda hizmet verebilir. Prefabriklerin imalatını sağlayan firma ile bu hususta görüşerek kafanızdaki tasarımın yaratılmasını izleyebilirsiniz.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir