Prefabrik Ev

Prefabrik Ev

Prefabrik ev metre kare fiyatları kaliteye göre değişmekle birlikte, betonarme ev fiyatlarına göre kesinlikle daha ekonomik ve sınırlı bütçeler için daha uygundur. Ayrıca eviniz bir kez kurulduktan sonra, uzun yıllar hiçbir artı harcama yapmanız gerekmez. Genellikle çelik konstrüksiyon ürünü olan bu evler, yangın ve depreme son derece dayanıklıdır. Kuşkusuz, kalite buradaki anahtar sözcüktür. Özellikle prefabrik ev için belirlenmiş uluslararası standartlar ile üretilmiş evlerin ses, soğuk ve ısı yalıtım özellikleri, neredeyse mükemmele yakın seyreder. Ayrıca bu evlerin imalatında, insan sağlığına zararlı maddeler neredeyse hiç kullanılmaz.

Prefabrik Ev Sistemi

Özellikle son yirmi yıldır prefabrik ev kullanım ve üretimi ülkemizde hızla gelişiyor. Isı ve ses yalıtımı, dayanıklılığı, uygun fiyat ve maliyet seçenekleri nedeniyle prefabrik ev sistemi, konut sahibi olmak isteyenler için ekonomik, güvenilir ve konforlu bir alternatif halini almış durumda. Hem çevre dostu olan hem de kentsel veya doğal her türlü yerleşim alanına uyumlu biçimde tasarlanabilen prefabrik sistemleri, bu alanda geliştirilmiş uluslararası standartlar ile üretiliyor. Bugün güvenilir bir üretici firma aracılığıyla, altyapı sorunu bulunmayan ve imar durumu uygun bir arsaya çok kısa sürede, ihtiyacınız ölçeğinde bir prefabrik ev yaptırabilirsiniz.

Prefabrik Ev ve Avantajları

Günümüzde prefabrik ev, ihtiyaca göre farklı malzemeler kullanarak üretilebilmektedir; tek veya çok katlı, ahşap veya villa tipi, cumbalı ve cumbasız ya da farklı dekoratif eklentileri bulunan pek çok modeli mevcuttur.

 

Bir önceki yazımız olan Prefabrik Ev Seçiminde Malzemenin Önemi Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir