Prefabrik Kabin ve Özellikleri

Prefabrik Kabin ve Özellikleri

Parçaları önceden hazırlanan ve belirlenen bölgeye montajı olan yapılar prefabrik kabin adını almaktadır. Günümüzde prefabrik kabinlerin teknolojisi son derece arttırılmış durumdadır. Bu nedenle de birçok yerde bunların kullanıldığına rastlamaktayız.

Prefabrik kabinlerin ses, ısı ve su yalıtımları yapılmıştır. Kullanılacak yere göre içerisine ek eşyalar konulabilmektedir. Örneğin güvenlik kabinlerinde televizyon ve koltuk gibi eşyalar eklenebilir. Prefabrik kabinler depreme karşı dayanıklıdır. Çevreye herhangi bir zararları yoktur. Uzun yıllar boyunca rahatlıkla kullanabilirsiniz. Şimdiler de birçok kamu ve özel binanın önünde kabin görmeniz de mümkündür.

Prefabrik Kabinlerin Kullanım Alanları

Tek göz oda şeklinde üretilen ve her türlü olumsuz etkilere karşı korunaklı olan kabin şimdiler de birçok yerde tercih edilmektedir. Acil servis, bekçi kulübesi, hastane, ofis binaları, banyo kabini, küçük ve büyük boy WC gibi yerler başlıca kullanım alanlarındandır.

Prefabrik kabinlerin montajının yapılması fazla vakit almaz. Kısa süre içerisinde istenilen yere götürülerek kullanıma hazır hale getirilirler. Oldukça avantajlıdırlar. Temizlikleri kolayca yapılır. Çevre dostudurlar. Hafif bir özellikleri bulunur. Isı, ses ve su yalıtımları yapılmıştır. Fiyatları çok uygundur.

Günümüzde birçok inşaat firması kabin üretimi yapmaktadır. Sipariş verildiğinde kısa süre içerisinde üretimi yapılır. Yurt içi ve yurtdışına gönderim yapılır. Zaten ithalat ve ihracat sektörünün en gözde ürünlerinden birisi de kabinlerdir. Ev konforunda üretilen kabinler iş yerinde de kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Kabin Çeşitleri Nelerdir?

Prefabrik kabin günümüzde birçok yerde kullanılan bir yapıdır. Çeşitli modelleriyle birlikte kullanıcılarına hizmet vermektedir. Bunları şu şekilde sıralamak mümkündür;

Standart kabin modelleri: kullanım alanları son derece geniştir. İnsanlara güvenli ve konforlu bir ortam sunar. İzolasyonunun kaliteli ölçülerde yapılmış olması sayesinde yaz ve kış üstün bir koruma sistemi bulunur.

Endüstriyel geniş kabin modelleri; inşaat sektöründe tercih edilen modellerdir. İstenilen her ebatta üretimleri yapılmaktadır.

Duş- WC kabinler: bunlar halka açık birçok alanda tercih edildiği gibi alışveriş merkezleri gibi yerlerde de tercih edilir. Uzun ömürlüdür.

Seyyar kabinler: kolayca taşınıp monte edilirler.

Metropol Kabinler: estetik mekanlar olarak kullanılırlar.

Bir önceki yazımız olan Kabin Üretim Teknolojileri başlıklı makalemizde Kabin hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir