Prefabrik Sistemin İnşası

Prefabrik Sistemin İnşası

Betonarme yapılar, yapım sürelerinin uzunluğu ve yapım sırasında kullanılan malzemelerin maliyet çokluğu nedeniyle prefabrik sistemlerin yanında hantal kalırlar; halbuki ev yapımından şantiyede ofis kurulumuna kadar imkan veren prefabrikler, çok kısa sürede imal edilerek düşük fiyatlara monte edilebilirler.

3 kata kadar yükseklikte, balkonlu, garajlı prefabrik evleri yalnızca birkaç hafta içinde inşa edecek teknik sisteme sahibiz; dolayısıyla bu sistem dahilinde gelen sipariş, kısa sürede karşılığını bulur. Böyle bir durumu betonarme sistemde asla göremezsiniz; tabi prefabrik yapının yerleştirileceği alnı önceden teftiş etmek, bazı hazırlıklarda bulunmak gibi unsurlar da yapının sağlıklı yükselmesi için gereklidir.

Prefabrikler ev sisteminin dışında okul, sağlık ocağı, müzik alanı, şantiye vs. şeklindeki çok farklı alanlarda bile rahatlıkla kullanılabilir; hatta çoğu prefabrikte güneş enerjili çalışma sistemi bulunur. Böylece kabarık elektrik faturalarının önlenmesi mümkün hale gelir. Prefabriklerin boya, sıva vs. bakımlara ihtiyaç duymaması; onların kısa ömürlü olduğu anlamını teşkil etmez. Kendileri ortalama şekilde 50 yıl ilk günkü formda kalırlar.

Bir önceki yazımız olan Prefabrik Yapı Satışları başlıklı makalemizde prefabrik hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir