Prefabrik Üretimi Ve Kullanım Alanları

Prefabrik Üretimi Ve Kullanım Alanları

Yapı malzemesi olarak üretilen prefabrik ürünleri günümüzde birçok alanlarda kullanılmaktadır. Düşük fiyat ve sağlam yapılar oldukları için çoğu kesim tarafından sıkça tercih edilmekte olan ürün yapıları arasındadır. İstenilen boy ve ölçülerde üretilebilen bu yapılar, pek çok kamu alanlarında da tercih edilir hale gelmiş olan ürünlerdendir. Üretim şekli ve boyutlarına göre değişmekte olan fiyatları, genel anlamda diğer yapılara göre oldukça düşük ve hafiftir. Hafif olmalarının yanı sıra oldukça sağlam olan bu yapılar, tek katlı ve iki ya da daha fazla kat seçenekleri ile üretilebilmektedir.

Kullanılan Prefabrik Yapılarının Ömürleri

Üretim şekli ve malzeme kalitesine göre değişen prefabrik yapılarının genel olarak kullanım süreleri 50-60 yıl aralığında değişmektedir. Fiyatlarının uygun olması ve sağlam yapılar olması gibi pek çok özellik bulunmaktadır. Çeşitli üretim ve hizmet seçenekleri bulunan prefabrik yapıları, ofis binası olarak kullanılabildiği gibi, sağlık alanlarında çeşitli sağlık binaları olarak da kullanılmaktadır. Yatakhane ve sosyal tesis binaları gibi alanlar içinde özel olarak üretilmekte olan yapılardır.

Prefabrik Yapılarının Montaj Süresi Ve Aşaması

Montaj işlemi oldukça kısa ve kolay olarak yapılan prefabrik fabrika ortamlarında özel olarak üretilmekte ve istenilen bölgeye gerekli parçaların birleştirilmesi ile sağlanmaktadır. Renk ve boyut seçenekleri de bulunan bu ürünler, tek katlı, çift katlı ve çok katlı olarak da üretilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Hızlı İnşaat İçin Prefabrik Yapılar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir