Prefabrik Ürünler Nelerdir?

Prefabrik Ürünler Nelerdir?

Prefabrik bir yapının hazırlanmış halinin monte edilmeden gelmiş olmasıdır. En yaygın ürünü ise genellikle evlerden oluşmakta, bazen tek katlı bazen de iki katlı olan bu evlerin kurulumları da çok kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Kurulum yapılırken çoğu zaman fabrikadan gelen paketin içerisinde ayrıntılı anlatım bulunmaktadır. Ya da siz alırken kurulmuş halde gelmesi seçeneğini işaretlediğinizde size yardımcı olan elemanlar istediğiniz yere bu evi kurarak tamamen kullanıma hazır halde size anahtarını teslim edecektir.

Prefabrik Ev Nerede Kullanılır?

ekvator-ginesi-villaPrefabrik ev genel olarak kişilerin uzun süre kalmadıkları bahçelerde, tarlalarda ya da yaylarda kullanılmaktadır. İçerisinde hem elektrik hem de su tesisatı için gerekli yer bulunan bu evlerde kişinin kalması da uygundur. Ama kış aylarında ısınma sorunsalı doğacağı için uzun süreli bir kullanım tavsiye edilmez. Bunun yerine kısa süre kalınan ya da yalnızca o bölgedeki eşyaları doldurmak için kullanılan bir ev olması daha yaygındır.

Prefabrik Ev Nereye Yapılmalıdır?

Prefabrik kurulurken kurulacağı zeminin çok önemli özellikleri olmalıdır. Örneğin yer kesinlikle ıslanınca çamur hale gelecek şekilde olmamalıdır. Bu evin kaymasına neden olacağından mümkünse set bir zemin seçilmelidir. Aynı şekilde çevresinde sulak alan olması da önerilmez. Hatta mümkün olduğunda ev kurulacağı yere beton dökmek ya da taş bir zemin seçmek gerekir. Zeminin düz olması da ev içerisindeki eşyaların düz durabilmesi adına önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Prefabrik Yapılar Modern Kentleşmenin Formülü Olabilir başlıklı makalemizde prefabrik hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir