Prefabrik Yapıların Avantajları

Prefabrik Yapıların Avantajları

Prefabrik yapılar önceden hazırlanmış yapı malzemelerinin bir araya getirilerek birleştirilmesi ile oluşturulmaktadır. Son derece güvenilir olan prefabrikler kaliteli malzeme, üstün mimari planlama, son teknoloji ekipmanlar ve deneyimli teknik ekipler tarafından montajlanmaktadır. Betonarme yapılara göre pek çok avantajları bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi ise fiyat olarak oldukça ekonomik olmasıdır. Öte yandan kısa sürede montajlanması, taşınabilir olması, çevre ve gürültü kirliliğine sebebiyet vermemesi gibi birçok yönden bir adım önde olmaktadır.

Prefabrik Yapıların Özellikleri

giresun-1Depreme karşı son derece dayanıklı olan prefabrik yapılar tek katlı yahut çok katlı konut, sosyal tesis, ofis, soyunma alanları, spor salonları gibi pek yapıda betonarmelerin yerine en iyi alternatifleri oluşturmaktadır.

Prefabrik Yapı Çeşitleri

Prefabrik yapılarda hazır panel, pencere, kapı ve diğer malzemelerin yanı sıra çelik ve çimento malzemeler de kullanılmaktadır. Farklı konut tipi ve özelliklerine göre pek çok mimari tarzda konut tipi bulunmaktadır. Prefabriklerin kullanımı da tıpkı betonarme yapılar gibidir. İsteğe göre üstün ses ve ısı yalıtımlı projeler de yapılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Prefabrik Yapılar Nelerdir? başlıklı makalemizde prefabrik hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir