Şantiyelerin Vazgeçilmezi Konteyner Günlük Yaşama Karışıyor

Şantiyelerin Vazgeçilmezi Konteyner Günlük Yaşama Karışıyor

Önemli projelerin hayata geçmesi aşamasında işçi barınma noktası, mühendis ve şantiye görevlilerinin görev alanı, yemekhane gibi ihtiyaçlar için kullanılan konteyner, günümüzde kent yaşamında yerini hızla almaya başladı. Özellikle hastanelerin sağlık birimleri, aile sağlığı merkezleri, dernek binaları ve Belediyelerin hizmet noktaları olarak kullanılmaya başlayan bu yapı, kolaylıkla nakliye yapılması, işin bitiminin ardından sökülerek yeni görev noktasına taşınabilmesi hatta depolanabilmesi gibi özellikleriyle de dikkat çekiyor.

Zorunlu Şartlar Altında Da Konteyner Yapılar İmdada Yetişiyor

Özellikle sel, deprem, toprak kayması gibi doğal afetler nedeniyle, evsiz kalan vatandaşların imdadına da yine sivil toplum kuruluşları tarafından sağlanan konteyner evler yetişiyor. Bunun en son örneklerinden biri, zorlu kış şartlarında ülkelerindeki savaştan kaçarak ülkemize sığınan göçmenlerin barınması amacıyla oluşturulan geçici konut projelerinde karşımıza çıkmıştır.

Konteyner Konut Tüm Gereksinimleri Karşılayabilir

İyi planlanmış bir konteyner uygulaması ile içerisinde barınacak kişilerin yemek ihtiyaçlarını giderebilecekleri mutfaklardan, banyo ve tuvaletlere kadar tüm gereksinimleri rahatlıkla karşılayacak özellikte inşa edilen konteyner konutlar, sıhhi tesisatlarının yanı sıra, elektrik tesisatları ve kapı pencere uygulamaları da tamamlanmış olarak kullanıcıya teslim edilmektedir. Yapı güvenliği unsurlarının tamamlanması ile birlikte üst üste de monte edilebilen bu yapı, oldukça sağlam ve sağlıklı olmasıyla dikkat çeker.

Bir önceki yazımız olan Konteyner Nedir? başlıklı makalemizde konteyner hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir